Voor vanavond staat er in de gemeenteraad van Dijk en Waard een lange raadsvergadering te wachten van 19.00 tot 23.00 uur.
We maken tegenwoordig landelijk mee dat we een regering hebben gekregen die zich weinig gelegen laat liggen aan het democratische proces en wordt de rechtsgang aangepast aan het onvermogen van de huidige regering om via democratische processen tot een goed bestuur te komen. De stem van het volk wordt ondergeschikt gemaakt aan de ideeën van een paar politici die alleen maar op macht uit lijken te zijn.
Wie de raadsagenda van Dijk en Waard voor vanavond erop naziet, komt tot de ontdekking dat de huidige landelijke bestuursstijl ook langzaam begint over te slaan naar het bestuur van Dijk en Waard. Het is of er geen verkiezingen zijn geweest en anders hebben we een paar jaar geleden gekozen op politici die lak hebben aan de stem van het volk, behoudens dan om deze te gebruiken om op het pluche te komen.
Onze huidige bestuurders hebben blijkbaar gedacht dat als je een extra lange agenda opstelt het voor de kiezer niet opvalt dat zijn stem in Dijk en Waard niet meer telt, want wie onder agendapunt 7.6 het voorstel tot het aanpassen van het Reglement van Orde voor de politieke avond en raadsvergadering leest, zal zien dat een raadslid of een politieke partij tijdens een raadsvergadering een hamerstuk niet meer als bespreekstuk kan aanmerken.
Daarvoor is de hulp van een tweede fractie nodig en daarmee wordt de ‘stem van het volk’ volkomen genegeerd.
In Nederland en ook Dijk en Waard werd ons als kiezer altijd voorgehouden dat wij te maken hadden met een ‘indirecte democratie’. In het kort komt dat erop neer dat een kiezer de keuze heeft te stemmen op een partij die in zijn /haar ogen het dichtst aansluit op zijn/haar gedachtegoed. Wat onze bestuurders met de wijzigingen van vanavond willen gaan doen is de stem van de kiezer en zijn/haar volksvertegenwoordiger met dit voorstel monddood maken. Om in de toekomst een hamerstuk in een bespreekstuk te doen veranderen moet er met een andere partij handjeklap worden gespeeld en dat komt erop neer dat de partij van de kiezer moet dealen met een partij waar de kiezer niet op heeft gestemd. Kortom alle voorstemmers vanavond voor wijziging van het Reglement van Orde kan je bijschrijven op de lijst van politici die behoren tot de groep die kiezers bedriegen en puur voor eigen gewin in de raad van Dijk en Waard zitten.
Het is zoals de cabaretier Wim Kan ooit zei; “Democratie is de wil van het volk. Elke morgen lees ik stomverbaasd in de krant wat ik nou weer wil.”