Rectificatie op mijn vorige stukje

Op mijn eerdere stukje over de introductie van het nieuwe college in het Nieuwsblad Dijk en Waard ontving ik een reactie van de redactie die ik u niet wil onthouden:

“Wij ontvingen de informatie over de portefeuilles van de nieuwe wethouders rechtstreeks van de afdeling Communicatie van de gemeente Dijk en Waard. Dat deze informatie onjuist bleek, was voor onze redactie ook een onaangename verrassing. Online staat inmiddels al enige tijd de juiste portefeuilleverdeling en in de papieren edities van Heerhugowaard en Langedijk verschijnt een rectificatie.”

Die reactie verdient een aanvulling van mijn kant. Mijn kritiek was gericht op de krant, maar nu blijkt dat de bron van de fout bij de gemeente zelf lag. Daarmee verschuift de verantwoordelijkheid ook.

Screenshot gemeentelijke website Dijk en Waard van 24 juni jl.

Kennelijk was de afdeling Communicatie nog niet helemaal bekomen van de coalitievorming. Dat bleek eigenlijk al op 24 juni, toen de gemeentelijke website trots een nieuw college presenteerde dat slechts uit vijf wethouders bestond. Nu blijkt ook dat de pers een onjuiste portefeuilleverdeling kreeg aangeleverd. Wie het ook controleerde, niemand zag blijkbaar dat de puzzel niet klopte.

Je vraagt je af wat er op de Parelhof allemaal is gebeurd. De kippen moeten daar behoorlijk van de leg zijn geweest. Misschien komt het door het opvallend grote aantal hanen in dit college, waaraan inmiddels ook nog een haantjeskuiken is toegevoegd. Hoe dan ook: de communicatie liep bepaald niet als een goed geoliede machine.

Voor Rodi Media is het zuur. De redactie publiceerde informatie die rechtstreeks van de gemeente afkomstig was en moet vervolgens in haar komende uitgave publiekelijk rectificeren. Een excuus van de afdeling Communicatie richting de krant lijkt mij dan ook meer dan op zijn plaats. En als de gemeente toch gemeentelijke pagina’s inkoopt, mag daar dit weekend best wat extra ruimte voor worden vrijgemaakt.

Geef een reactie