Sinds bijna een jaar kent men binnen de Langedijker gemeentegrenzen een nieuwe Jehova groepering onder een oude paraplu van Dorpsraad Sint Pancras.
Tot de meest fanatieke Jehova’s behoren Ron Spaans, Erik Kroese en Rob Planken van wie de laatste ooit door zijn eigen groepering werd uitgekotst en geroyeerd en sinds een jaar weer, zonder bestuursbesluit, maar met de hulp van ‘boven’ weer in liefde tot de kudde is toegelaten.
Van de Jehova’s is bekend dat zij geloven dat zij de enige en juiste religie hebben, in dit geval dat Sint Pancras moet worden samengevoegd met Alkmaar. Ze zijn er blijkbaar van overtuigd dat Sint Pancras binnen de gemeente Langedijk zich binnen de “eindtijd” bevindt, de laatste fase voordat hun ‘overheid’ ingrijpt.
Verder geloven zij dat alle niet-Jehova’s, de inwoners die gewoon willen fuseren met Heerhuowaard, vernietigd zullen worden. Omdat te voorkomen proberen zij de niet-gelovigen te overtuigen met duistere procenten.
Daartoe hanteren ze naar buiten nimmer concrete cijfers maar proberen met percentages hun gelijk te halen. Wat bij deze gelovigen vooral opvalt is dat die percentages in het afgelopen jaar toch steeds lijkt te fluctueren. Wat begon met een respons van 90 % werd gaandeweg naar beneden aangepast. Wat wel opvalt, ook bij die steeds naar beneden aangepaste percentages is hun ‘goddelijke’ vertrouwen in hun eigen gelijk.
Jehova Planken beweerde recent nog dat maar 11% van de Sint Pancrasser bevolking wil samengaan met Heerhugowaard. Dan zou je denken dat 89% wil samengaan met Alkmaar.
MAAR: Bij één van de laatste aanpassingen naar beneden betreffende de respons kwam naar voren dat slechts 47% van de bevolking op het onderzoek van hen had gereageerd. Drieënvijftig procent van de Pancrasser vond het ‘sop de kool’ niet waard om op deze Jehova’s te reageren. Dat 11% toch nog de moeite heeft genomen laat wel zien dat er nog steeds een ruime meerderheid is, 64%, die wel voor fusie met Heerhugowaard is.
Jehova Planken roeptoetert dan wel dat de gemeente Langedijk niet luistert naar democratie. Erger nog; ze kunnen het volgens hem niet eens goed schrijven, dus dat ze het daarom ook niet kunnen toepassen. De uitspraak past geheel in de lijn van iemand die nog slechts het geloof hecht aan zijn eigen ‘goddelijke’ schrift, maar dat van iedere realiteit is ontdaan.
De Jehova’s, Spaans, Kroese en Planken hebben het afgelopen jaar niet één keer concrete cijfers gepresenteerd waaraan je zou kunnen toetsen of de door hen genoemde percentages wel juist zijn.
Het is ook een eigenschap die Jehova’s past, want ze beperken hun sociale omgang met niet-leden zoveel mogelijk. Roeptoeteren over hun ‘goddelijke’ gelijk zullen ze daarom nooit onderbouwen met concrete cijfers, want daarmee zouden ze hun ‘goddelijkheid’ alleen maar ondermijnen.
Je kunt daarom ook niet spreken over een onafhankelijk onderzoek, want de Dorpsraad Sint Pancras is verre van onafhankelijk. Als dat werkelijk zo zou zijn geweest dan hadden ze een onafhankelijk onderzoek door een extern buro moeten laten uitvoeren.
Zodra je als bestuur de fout maakt dat je in de aanloop van een traject als een gemeentelijke fusie zit dan laat je jouw onafhankelijkheid zien door voor en tegen te belichten en niet door meteen zelf een keuze te maken en die als een stelletje Jehova’s deur voor deur te verkondigen. Blijft ook vreemd dat de broeders Spaans en Kroese de uitgekotste broeder Planken weer binnen hebben gehaald alsof hij het ‘licht’ weer ziet.
Ik krijg sterk de indruk dat het drietal sterretjes ziet. Nu maar hopen dat ze een tomtom hebben anders missen ze straks de afslag Den Haag nog volledig.