Kritische burgers en oppositie doen er het zwijgen toe.

De afgelopen jaren werd de huidige coalitie op allerlei wijze verdacht gemaakt, zijnde onbetrouwbaar, achterkamertjespolitiek en werd niet transparant genoemd.
Wie de discussies volgde rond Stichting Voorschool Langedijk (SVL) weet niet beter dan dat het College van B en W van Langedijk deze stichting bewust om zeep heeft geholpen.

 
De lokale zich als kritisch columnist voordoende Planken stelde zich in één van zijn columns de vraag: “Ben ik nou zo dom?”
Een volmondig JA kan hierop slechts het goede antwoord zijn.

Nu het eerste verslag van de curator van SVL naar buiten is gekomen is het vanuit de kritische hoek verdacht stil geworden. Waar de kritische columnist Planken, het linker-of rechterarmpje van Burgerrekenkamer Muurling, nog eerst stelde dat op basis van de stukken die hij had gezien de faillisementsaanvrage hem niet verbaasde. Ook wist hij, zo was hem verzekerd dat de bij de omvorming van SPL naar SVL de loonkosten waren teruggebracht.

Planken staat de laatste jaren niet echt meer bekend om zijn gedegenheid en sinds hij een intiem gristelijk unie verbond heeft gesloten met Muurling van de Burgerrekenkamer en de Christen Unie is dit voormalig CDA-bestuurslid en CDA-steunfractielid aangeschoven bij een groep die het met integriteit en transparantie niet zo nauw lijkt te nemen. De ego’s van de mannen zitten hun flink in de weg om ook nog maar iets van objectiviteit te kunnen laten zien.
De lui beroepen zich tegenwoordig vooral op het hebben van informatie van horen zeggen.
Zo schrijft Planken in een column: “Dezelfde dag HOORDE ik dat de Stichting Voorschool Langedijk (SVL) door de rechtbank in Alkmaar failliet was verklaard. Slachtoffer van schandelijk en onfatsoenlijk uitknijpbeleid van onze gemeente. Resultaat: 30 werklozen en 280 speelzaalloze peuters.”

 
Op 28 april j.l. kwam de curator, Guido de Wit advocaten, met een eerste faillissementsverslag ex Art. 73 A Fw . Het verslag lezende vraag je je af wat de rechter op 15 maart 2016 toch heeft bewogen om een faillissement uit te spreken. Blijkbaar is de voorzitter van SVL net zo’n praatjesmaker als de hierboven genoemde gristenvriendenclub, want volgens de financiën die de curator heeft aangetroffen, had SVL zelfs zonder gemeentelijke steun (die wethouder Fintelman op vrijdag 11 maart aanbood) tot de zomer open kunnen blijven.
Uit de omzetgegevens blijkt dat in 2014 € 556.690,– en in 2013 € 590.594,– werd omgezet.
Bij faillissement stond er € 72.011,92 op de bankrekening bij ING. Aan debiteuren stond er € 25.735,65 open. Op moment van verslag is er voor € 8.492,58 aan crediteuren bekend.
Uit niets blijkt dat SVL door ‘schandalig’ gemeentelijk gedrag in de rode cijfers was of tot de vakantie zou komen. Het is tekenend voor Planken, Muurling en hun fractievoorzitter Nugteren dat je ze hier niet meer over hoort. Overigens is het verbazingwekkend dat ook de meehuilende partijen Hard voor Langedijk, GroenLinks, Kleurrijk Langedijk en PvdA zich in het openbaar nog niet hebben uitgelaten over dit verslag.  Van Sophie Jurriaans van de Alkmaarse krant die blijkens haar artikelen ook innige banden onderhoud met haar gristelijke lotsgenoten was het verslag van de curator ook geen aanleiding om daar journalistiek eens diep in te duiken. Gelet haar artikel recent “De burgers van Langedijk hebben het nakijken” op zich wel begrijpelijk, want in het genoemde artikel laat ze duidelijk zien dat cijfers boven de tien voor haar moeilijk te bevatten zijn.

Niemand die de vraag durft te stellen, wie heeft ons zo gek gekregen dat we over de ruggen van 280 kinderen en 30 man personeel dit College ten onrechte te schande maakten?

 
Tot tien jaar geleden was Wim Nugteren nog een raadslid die als scherp en rechtvaardig te boek stond, maar sinds hij een periode wethouder is geweest, is hij geen schim meer van wat hij ooit was. Als wethouder heeft hij zo’n ‘geweldige’ indruk achtergelaten, dat hij daarna nooit meer ergens aan de bak is gekomen. Tegenwoordig zie je hem alleen nog boodschappen doen in het winkelcentrum Broekerveiling. Wat dat betreft zou hij voor zijn voorgangster, fractievoorzitter Erica van As, een gedoodverfde wethouderskandidaat kunnen zijn. Uit de mailwisseling van Muurling met Nugteren blijkt in ieder geval dat Bartje hem vooral als zijn grote roerganger of boodschappenjongen (volksvertegenwoordiger) ziet en dat blijkt ook wel uit de inbreng die Nugteren in de gemeenteraad laat horen.

 
Het historische geheugen van Planken en Nugteren is ook niet echt geweldig. Zo waren beiden bij de behandeling van Voorburggracht 224 er zeer op gebrand om te horen hoe, wat en wanneer er taxaties hadden plaatsgevonden voor het terrein in de verkoop ging.
Rond 2005 was Planken bestuurslid van het CDA in Langedijk en was hij op de hoogte van het feit dat zijn wethouder, Hersbach, zijn plannen presenteerde van de bouw van het gebouw dat nu De Binding heet. De financiering was geen enkel probleem want dat kwam uit de opbrengst van de VLOW-locaties, waaronder toen het terrein van de voormalige openbare bibliotheek ook viel. Niemand ook bestuurs- en steunfractielid Planken vroegen de wethouder hoe deze gronden waren getaxeerd. Nugteren had in zijn tijd als wethouder voor de Binding, dat in zijn portefeuille zat, een miljoen nodig en dat geld kwam uit de opbrengst van het terrein van de voormalige openbare bibliotheek. Nugteren heeft dat terrein nooit laten taxeren, heeft nooit gevraagd of het was getaxeerd, maar het stond met een bepaalde waarde in de boeken en dus kon je dat gewoon uitgeven. Ook als was die grond nog niet verkocht. Het huidige College heeft de grond twee keer laten taxeren op het moment dat het nodig was, maar daar zal je de verzuurde Nugteren niet over horen. Net zomin dat hij nu weet heeft van de waarde die hij er ooit aangaf zonder taxatie. Nugteren, Planken en Muurling zijn exemplarisch voor het christenDOM dat hier in Langedijk wordt beleden.

 

Geef een reactie