De afgelopen week kreeg ik nogal wat reacties vanuit de raad op mijn stukje “Ze zeggen wel dat je de duivel niet zwarter moet maken dan hij al is, maar . .”.
Nu ben ik nooit zo van het reageren op reacties, maar blijkbaar dient mijn stukje wat verduidelijking. Zo vindt men mijn uitlatingen over Kloris de Boer van de lokale overloperspartij LokAal Dijk en Waard wat overtrokken, want het schijnt juist deze kwiebes te zijn geweest, die vanwege technische problemen rond het uitzenden van de ‘ouwehoertafel’ in Zuid Scharwoude, aanstuurde om de vergadering af te gelasten.
Wat was het geval.
Om de burgers bij het bestuur te willen betrekken en men nog steeds bevreesd is dat de Langedijker dorpskernen straks massaal met de huilebalken uit Sint Pancras bij Alkmaar willen worden gevoegd, hebben de dames en heren besloten om voor de schone schijn een deel van de niet ter zake doende ‘gesprekstafels’ in de Binding te houden. De Binding wordt daarvoor eens per maand omgebouwd en ook weer teruggebouwd.
Een externe groep wordt ingehuurd om de bijeenkomst digitaal in beeld en geluid op te nemen en uit te zenden. Of het dezelfde club is die dat ook in ons gemeentehuis van Dijk en Waard doet, weet ik niet zeker, maar gelet op de kwaliteit vrees ik van wel.
In ieder geval lukte het ze afgelopen dinsdag niet in De Binding om dat openbaar ouwehoeren daadwerkelijk openbaar te maken.
Als volger van de ‘Dijk en Waard rampspoed’ kijk en luister ik meestal de dag navolgend op een vergaderingsavond, omdat het tijdstip van de raadsvergaderingen plaats vinden op een moment dat veel geïnteresseerden, waaronder ikzelf, al op stok zitten. Kijk je achteraf de beelden terug dan vraag je je bij het gros van de raadsleden ook af wat ze zo laat daar nog hebben te zoeken en ook waarom dat niet gewoon overdag kan gebeuren. Ze krijgen tenslotte gewoon betaald. Het mag dan voor velen gezien worden als een financieel extraatje waar de auto van wordt gereden, maar nogmaals het is werk en dat kan je het beste onder werktijd doen en niet half slapend.
Terugkerend bij de voormalig lijsttrekker van de lokale overloperspartij.
Van iemand die als lijsttrekker de verkiezingen ingaat, moet je kunnen verwachten dat hij de kar van het begin tot het eind ook trekt. Een lijsttrekker is het boegbeeld van de partij en straalt uit waar de partij voor staat. Dat laatste is Kloris de Boer wel gelukt, want niet alleen bestaat zijn partij uit allerlei schimmige overlopers uit andere partijen, maar uit wat nu na de verkiezingen is gebleken ook uit figuren die nogal makkelijk voor hun verantwoording weglopen. De Boer is daar het exemplarische voorbeeld van. Het is triest om te zien dat die partij in de huidige coalitie is opgenomen. Ook hier zullen wel overwegingen hebben meegespeeld dat men de Langedijkers niet voor het hoofd heeft willen stoten, maar je kunt je afvragen of een nieuwe gemeente ter grootte van Dijk en Waard voordeel heeft bij de aanwezigheid van deze kreupelaars in raad en College.
De communicatie naar de burgers is er in ieder geval met dit College niet op vooruitgegaan, want hoe moeilijk kan het zijn om op de avond van zo’n mislukte vergadering of anders de daaropvolgende morgen op de gemeentelijke site bij de agenda van die avond te vermelden dat door de inhuur van een incompetente audio- visuele organisatie de vergadering helaas moest worden uitgesteld.
Het is overigens niet alleen het College dat zich in stilzwijgen hult.
Een rondgang langs de websites van onze politieke partijen geeft op dat punt ook geen duidelijkheid. Je zou tenslotte als politieke partij in het gat van de non-communicatie van dit College kunnen duiken door je eigen achterban wel te informeren over wat er wel en niet gebeurt in ons bestuur. Opvallend is het dat de meeste websites al meer dan drie maanden geen nieuws meer hebben te melden. Het komt er gewoon op neer dat de burgers er na de verkiezingen helemaal niet meer toe doen. Over vier jaar zal pas echt duidelijk zijn wat we als burgers met dit College zijn opgeschoten, want onder in de zak vindt men vaak de rekening.